Toast bread at Plodine
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Plodine was €0.99 (€1.98/kg). That is the lowest price we found across all chains.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€0.99
€1.98/kg
at Plodine
Products
- TOAST CLASS.500 G MULINI€0.99 · €1.98/kg
- TOAST 400 G PLODINE MULINI€0.80 · €2.00/kg
- TOAST CLASSIC 400 G OHO€0.80 · €2.00/kg
- TOAST KRUH KLARA 500 G€2.29 · €4.58/kg
- TOAST CLASSIC 400 G MLINAR€1.89 · €4.73/kg
- TOAST CLASSIC 500 G TVOJIH 5 MINUTA€2.39 · €4.78/kg
- AMERICAN TEXAS TOST 400 G MORATO€2.65 · €6.63/kg
- TOST PSENICNI 500 G OLZ€3.69 · €7.38/kg
- TOST VISEZRNATI 500 G OLZ€3.79 · €7.58/kg
Other chains
- Kaufland€0.99 · €1.98/kg
- Konzum€0.99 · €1.98/kg
- Lidl€0.99 · €1.98/kg
- Spar€0.99 · €1.98/kg
- Tommy€0.99 · €1.98/kg
- Eurospin€1.00 · €2.00/kg
- KTC€1.00 · €2.00/kg
- Ribola€1.00 · €2.00/kg
- Stanic€1.00 · €2.00/kg
- Studenac€1.00 · €2.00/kg
- Stridon€2.14 · €4.28/kg
- NTL€2.19 · €4.38/kg
- Gavranović€2.20 · €4.40/kg
- Trgovina Krk€3.25 · €6.50/kg
How we compare
Compared: toast bread, 400 to 500 g.
Plodine stores whose price lists we read: 154.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.