Spaghetti at Kaufland
On 3 Oct 2026, the lowest price we found at Kaufland was €0.65 (€1.30/kg). Lowest price we found across all chains: €0.50 (€1.00/kg) at Stridon.
Updated 3 Oct 2026 from the published price lists; prices without a loyalty card.
Lowest price we found
€0.65
€1.30/kg
at Kaufland
Products
- Pasta Zara Tjestenina Spaghetti 500g_OC€0.65 · €1.30/kg
- KLC spaghetti 500 g b.j.€0.83 · €1.66/kg
- KLC.Tjestenina Spaghetti b.j. 500g_OC€0.89 · €1.78/kg
- Barilla Tjesten. Spaghettini n.3 500g_OC€0.94 · €1.88/kg
- Barilla Tjestenina Spaghetti n.5 500g_OC€0.94 · €1.88/kg
- KFav.Tjestenina Spaghetti 500g_OC€0.99 · €1.98/kg
- Vita Tjestenina špagete 500g_OC€0.99 · €1.98/kg
- KGold.Tjestenina Spaghetti 500g_OC€1.05 · €2.10/kg
- Barilla spaghettoni n.7 500 g€1.09 · €2.18/kg
- La Molisana Spaghetto guadr.b.j.500g_OC€1.15 · €2.30/kg
Other chains
- Stridon€0.50 · €1.00/kg
- Eurospin€0.89 · €1.78/kg
- Lidl€0.89 · €1.78/kg
- Studenac€0.93 · €1.86/kg
- KTC€0.94 · €1.88/kg
- Plodine€0.94 · €1.88/kg
- Ribola€0.94 · €1.88/kg
- Konzum€0.95 · €1.90/kg
- Spar€0.99 · €1.98/kg
- Tommy€1.05 · €2.10/kg
- Boso€1.09 · €2.18/kg
- Gavranović€1.09 · €2.18/kg
- NTL€1.09 · €2.18/kg
- Stanic€1.09 · €2.18/kg
- Trgovina Krk€1.09 · €2.18/kg
How we compare
Compared: spaghetti, 500 g.
Kaufland stores whose price lists we read: 51.
We leave out prices under half the median of the chains' lowest prices: in the files these are mostly errors.
Fewest stores for a chain page: 10.
One explanation above was written by AI; the prices come from the price lists.