ZAČIN PAPAR ŠARENI ZRNO 570 g
€24.24
€42.53/kg · in 3 chains
at Metro
Average
€30.81 3 chains
Highest
€34.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €24.24€42.53/kg
- Tommy €33.19€58.23/kg
- Djelo Vodice €34.99€61.39/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 09001414203712. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€24.24 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Tommy
-
€33.19 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10140, 3 Oct 2026 (ŽNJANSKA ULICA 4, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€34.99 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KOTANYI ZACINI PAPAR SARENI ZRNO 70 G KOTANYIlowest at Plodine €2.35€33.57/kg
- KOTANYI PAPAR ŠARENI ZRNO XXL 100g KOTANYIlowest at Konzum €4.79€47.90/kg
- KOTANYI PAPAR ŠARENI FAMILY PACK 50g KOTANYIlowest at Plodine €1.69€33.80/kg
- S-BUDGET ZAČ.ŠARE.PAPAR S-BUD.ZRNO 70 glowest at Spar €1.79€25.57/kg
- VEGETA MAESTRO PAPAR ŠARENI VR 14g VEGETA MAESTROlowest at Stridon €1.29€92.14/kg
- VEGETA MAESTRO PAPAR ŠARENI MLINAC VEGETA MAESTRO 40 glowest at Studenac promotion €2.09€52.25/kg