ZAČIN ČEŠNJAK KOTANYI 40 g
€3.00
€75.00/kg · in 5 chains
at Metro
Average
€3.14 5 chains
Highest
€3.29 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €3.00€75.00/kg
- Plodine €3.09€77.25/kg
- Vrutak €3.15€78.75/kg
- Konzum €3.19€79.75/kg
- Spar €3.29€82.25/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 09001414040720. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€3.00 (+9%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Plodine
-
€3.09
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Vrutak
-
€3.15 (+9%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Konzum
-
€3.19 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Spar
-
€3.29 (+10%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KOTANYI ZACINI PAPAR S CESNJAKOM 72 G STAKLO KOTANYIlowest at Ribola €2.21
- Kotanyi Kotanyi Začin Češnjak granule Bio 20glowest at Kaufland €1.49€74.50/kg
- KOTANYI ČEŠNJAK GRANULE 70g ST KOTANYlowest at Plodine promotion €1.85€26.43/kg
- KOTANYI ZACINI SOL MORSKA CHILI/CES 72 G KOTANYlowest at Kaufland €2.25€31.25/kg
- KOTANYI ČEŠNJAK GRANULE 28g VREĆ KOTANYlowest at Metro €1.24€44.29/kg
- Češnjak u granulamalowest at Lidl €2.39€19.92/kg