Kotanyi origano usitnjeni 25g
€2.19
€87.60/kg · in 6 chains
at Vrutak
Average
€2.29 6 chains
Highest
€2.39 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Vrutak €2.19€87.60/kg
- Kaufland €2.29€91.60/kg
- Konzum €2.29€76.33/kg
- Plodine €2.29€91.60/kg
- Spar €2.29€91.60/kg
- Trgovina Krk €2.39€95.60/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 09001414008119. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Vrutak
-
€2.19 (+5%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Kaufland
-
€2.29 (+2%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€2.29 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€2.29
Source: Plodine price list, store 015, 3 Oct 2026 (ZAGREBACKA 2, ZADAR)
- Spar
-
€2.29 (+10%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Trgovina Krk
-
€2.39
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- KOTANYI ORIGANO MRVLJ 12g ST KOTANYlowest at Plodine promotion €1.25€104.17/kg
- KOTANYI ORIGANO 8g VREĆ KOTANYlowest at Jadranka promotion €0.79€98.75/kg
- KOTANYI 300G KOTANYI ORIGANO USITN. ALlowest at Metro €7.83€26.10/kg
- Kotanyi ZAČ.ORIGANO USIT.KOTANYI 42 glowest at Studenac €4.29€102.14/kg
- Kotanyi ZAČ.ORIGANO MRV.KOTANYI 135 glowest at Metro €7.09€52.52/kg
- KOTANYI ZACINI ORIGANO USITNJENI BIO 9 G KOTANY VRECICAlowest at Tommy promotion €0.99€110.00/kg