Persil Deter.za rub.Colo.Gel.55pr2,475L
€13.99
€5.65/l · in 4 chains
at Plodine
Average
€18.74 4 chains
Highest
€21.99 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €13.99€5.65/l
- Kaufland €17.99€7.27/l
- Konzum €20.99€8.46/l
- KTC €21.99€8.87/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 09000101599176. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€13.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Kaufland
-
€17.99 (-14%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€20.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- KTC
-
€21.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Persil DET.PERSIL COLOR 5,94 Llowest at KTC €23.99€4.04/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O DETERDŽENT ZA RUBLJE GEL COLOR 1,98 L 44 PRANJA PERSILlowest at Kaufland €9.99€5.05/l
- PERSIL DET PERSIL GEL COLOR 4.5 L 100PRlowest at Konzum €19.99€4.44/l
- Persil Tekući deterdžent Color 88prlowest at Kaufland €18.99€4.80/l
- PERSIL PERSIL GEL 0,99 L COLOR 22 PRANJAlowest at Studenac promotion €5.00€5.05/l
- PERSIL DET PERSIL GEL COLOR 2.97L=66PRlowest at Kaufland promotion €13.99€4.71/l