Domestos Sred.za čišć.Atlantic fre.750ml
€2.49
€3.32/kg · in 14 chains
at Stanic
Average
€3.71 14 chains
Highest
€4.89 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €2.49€3.32/kg
- Stridon €2.70€3.60/l
- Kaufland €3.49€4.65/l
- Plodine €3.49€4.65/l
- Vrutak €3.49€4.65/l
- Studenac €3.69€4.92/l
- Konzum €3.79€5.05/l
- Ribola €3.79€5.05/l
- Spar €3.79€5.05/l
- Trgocentar €3.94€5.25/l
- NTL €4.09€5.45/l
- Metro €4.15€5.53/l
- KTC €4.19€5.59/l
- Trgovina Krk €4.89€6.52/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08717163286975. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€2.49 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Stridon
-
€2.70 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.42, 3 Oct 2026 (Sisačka 22, Kutina)
- Kaufland
-
€3.49 (+40%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€3.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Vrutak
-
€3.49 (+18%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Studenac
-
€3.69
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Konzum
-
€3.79 (+27%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Ribola
-
€3.79 (+15%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Spar
-
€3.79 (+76%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Trgocentar
-
€3.94 (+10%)
Source: Trgocentar price list, store P220, 3 Oct 2026 (HUM NA SUTLI 185 HUM NA SUTLI)
- NTL
-
€4.09
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Metro
-
€4.15 (+33%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€4.19
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Trgovina Krk
-
€4.89
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Domestos SRE.DOMESTOS ARCT.FRESH 435 mllowest at Kaufland €4.49€10.32/l
- FIDELIUS DISTRIBUCIJA D.O.O SREDSTVO ZA ČIŠĆENJE UNIVERZALNO PINE FRESH 750 ml DOMESTOSlowest at Metro €2.36€3.15/l
- SRED.ZA ČIŠĆ. DOMESTOS 750ml ATLANTIC FRESHlowest at Jadranka €3.79€5.05/l
- DOMESTOS DOMESTOS PINK FRESH 750 mllowest at NTL €1.99€2.65/l
- DOMESTOS DOMESTOS CITRUS 750ML 9780lowest at Metro €2.36€3.15/l
- DOMESTOS DOMESTOS PJENA 435 ML FLORAL FRESHlowest at Kaufland €4.49€10.32/l