480G HEINZ BBQ UMAK
Lowest today
€47.88
€9.98/kg · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €47.88€9.98/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €47.88 (2 Oct)
€47.88
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 08715700418537. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€47.88 (+30%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- HEINZ UMAK BARBECUE 480G HEINZlowest at Studenac promotion €3.49€7.27/kg
- HEINZ HEINZ BBQ UMAK 480glowest at Ribola €4.91€10.23/kg
- HEINZ UMAK SLATKI BBQ 500 G HEINZlowest at Metro promotion €3.38€6.76/kg
- HEINZ HEINZ BBQ UMAK 500glowest at Ribola €4.38€8.76/kg
- HEINZ 1,15KG HEINZ BBQ UMAKlowest at Metro €9.06€7.88/kg
- HEINZ 500G HEINZ BBQ SLATKI UMAKlowest at Metro promotion €33.75€6.75/kg