Jacobs Kava instant Crema 100 g
€5.99
€59.90/kg · in 11 chains
at Konzum
Average
€8.18 11 chains
Highest
€8.99 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Konzumpromotion €5.99€59.90/kg
- Kaufland €6.09€60.90/kg
- Vrutak €8.49€84.90/kg
- Metro €8.50€85.00/kg
- Plodine €8.59€85.90/kg
- Ribola €8.59€85.90/kg
- Tommy €8.59€85.90/kg
- Spar €8.69€86.90/kg
- KTC €8.70€87.00/kg
- Jadranka €8.79€87.90/kg
- Studenac €8.99€89.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08711000521137. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Konzum
-
€5.99; promotion started before our records (-20%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Kaufland
-
€6.09 (-14%)
Source: Kaufland price list, store 1230, 3 Oct 2026 (Ul Ivana Cesmickog 26 Koprivnica)
- Vrutak
-
€8.49 (+13%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Metro
-
€8.50 (+12%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Plodine
-
€8.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€8.59 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€8.59 (+15%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Spar
-
€8.69 (+13%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- KTC
-
€8.70
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Jadranka
-
€8.79 (+17%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Studenac
-
€8.99
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
Other sizes
- JACOBS INSTANT JACOBS CREMA 2X200 glowest at Konzum €19.98€49.95/kg
- JACOBS INSTANT JACOBS CREMA 200glowest at Metro €12.48€62.40/kg
- JACOBS KAVA INST. CREMA 2*100 g JACOBlowest at Tommy €14.99€74.95/kg
- BEZALKOHOLNA PIĆA JACOBS INSTANT KAVA VELVET GOLD CREMA 180 g JACOBSlowest at Stanic €12.49€69.39/kg
- ORBICO - Jacobs KAVA JACOBS 100 g CREMA GOLD INSTANT ORBICOlowest at Trgocentar €8.36€83.60/kg