Lenor omekšivač Spring Awake 71pr.
€3.99
€2.68/l · in 14 chains
at KTC
Average
€6.47 14 chains
Highest
€7.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €3.99€2.68/l
- Spar €3.99€2.68/l
- Gavranović €4.99€3.35/l
- Jadranka €4.99€3.35/l
- Vrutak €5.99€4.02/l
- Lidl €6.55€4.39/l
- Kaufland €7.39€4.96/l
- Konzum €7.39€4.96/l
- Plodine €7.39€4.96/l
- Ribola €7.39€4.96/l
- Tommy €7.39€4.96/l
- Trgocentar €7.49€5.02/l
- NTL €7.69€5.16/l
- Djelo Vodice €7.99€5.36/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08700216724074. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€3.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Spar
-
€3.99 (-39%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Gavranović
-
€4.99
Source: Gavranović price list, store 323, 3 Oct 2026 (Sveti Petar 15, OGULIN)
- Jadranka
-
€4.99 (-9%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Vrutak
-
€5.99
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Lidl
-
€6.55
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Kaufland
-
€7.39 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€7.39 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€7.39
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€7.39 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€7.39 (-1%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgocentar
-
€7.49 (+2%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- NTL
-
€7.69
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Djelo Vodice
-
€7.99
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LENOR OM LENOR SPRING AWAK 1.23Llowest at Plodine €2.49€2.02/l
- LENOR LENOR 2x1,23 l SPRING AWAKElowest at NTL €5.49€2.23/l
- LENOR OM LENOR SPRING AWAKE 1.239 Llowest at Konzum €6.39€5.11/l
- ORBICO D.O.O. OMEKŠIVAČ ZA RUBLJE SPRING AWAKENING 38 PRANJA 798 ml LENORlowest at Jadranka promotion €2.59€3.25/l
- ORBICO D.O.O. OMEKŠIVAČ ZA RUBLJE SPRING AWAKENING 126 PRANJA 2,65L LENORlowest at Plodine €5.99€2.26/l
- LENOR OM LENOR SPRING AWAK 850mllowest at Plodine €1.75€2.06/l