Head&Shoulders Šampon Citrus Fresh 500ml
€3.99
€7.98/l · in 6 chains
at Spar
Average
€6.56 6 chains
Highest
€8.29 at Tommy
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
The deal is real. €3.99 is below the 30-day low (€7.99). See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Sparpromotion €3.99€7.98/l
- Plodine €6.29€12.58/l
- Lidl €6.59€13.18/l
- Konzum €7.00€14.00/l
- Kaufland €7.19€14.38/l
- Tommy €8.29€16.58/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08700216305303. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€3.99; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€7.99 on 30 Sep) (-43%)
Source: Spar price list, store 87022, 3 Oct 2026 (selce drazica 7)
- Plodine
-
€6.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Lidl
-
€6.59 (+0%)
Source: Lidl price list, store 104, 3 Oct 2026 (Ulica Dr. Franje Tuđmana 30, Jastrebarsko)
- Konzum
-
€7.00 (-22%)
Source: Konzum price list, store 0013, 3 Oct 2026 (VIRSKI PUT 136, VIR)
- Kaufland
-
€7.19 (+9%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Tommy
-
€8.29 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- HEAD&SHOULDE ŠAMPON H&S CITRUS 800 mllowest at Kaufland promotion €6.49€8.11/l
- Head&Shoulders Head&Shoulders Šampon Citrus Fresh625mllowest at Kaufland €10.29€16.46/l
- HEAD&SHOULDE ŠAMPON H&S 400ml CITRUS FRlowest at Konzum promotion €3.34€8.35/l
- ORBICO D.O.O. ŠAMPON ZA KOSU CITRUS 250 ml H&Slowest at Jadranka promotion €2.79€11.16/l
- HEAD & SHOULDERS ŠAMP. H&S 250 ml CIT.FRESHlowest at Boso €4.36€17.44/l