LAYS ČIPS PAPR.140g
€1.99
€14.21/kg · in 3 chains
at Studenac
Average
€2.22 3 chains
Highest
€2.49 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenac €1.99€14.21/kg
- Ribola €2.19€15.64/kg
- Djelo Vodice €2.49€17.79/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08606017377870. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€1.99
Source: Studenac price list, store T053, 3 Oct 2026 (Put Gaja 17, IMOTSKI)
- Ribola
-
€2.19 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
- Djelo Vodice
-
€2.49 (+57%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LAYS ČIPS PAP.125 g LAY Slowest at Vrutak €0.50€4.00/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS PIKANTNA PAPRIKA 130 g LAYSlowest at Spar €1.89€14.54/kg
- LAYS ČIPS LJUTA PAPRIKA 60 g LAYSlowest at KTC €1.29€21.50/kg
- LAY S ČIP.LJ.PA.180glowest at Ribola €1.86€10.33/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS PIKANTNA PAPRIKA 200 G LAY'Slowest at Kaufland €0.27€1.35/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS REBRASTI PAPRIKA 130 g LAYSlowest at Spar €1.89€14.54/kg