ČIPS PAP.125 g LAY S
€0.50
€4.00/kg · in 5 chains
at Vrutak
Average
€1.37 5 chains
Highest
€2.29 at Jadranka
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Vrutak €0.50€4.00/kg
- Djelo Vodice €1.26€10.08/kg
- Ribolapromotion €1.29€10.32/kg
- Trgocentarpromotion €1.49€11.92/kg
- Jadranka €2.29€17.62/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05941000031944. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Vrutak
-
€0.50
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€1.26
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Ribola
-
€1.29; promotion started before our records (-41%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€1.49; below this store's lowest price in the 30 days before the promotion (€2.29 on 15 Sep) (-35%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
- Jadranka
-
€2.29 (+5%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LAY S ČIP.LJ.PA.180glowest at Ribola €1.86€10.33/kg
- LAYS ČIPS LJUTA PAPRIKA 60 g LAYSlowest at KTC €1.29€21.50/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS PIKANTNA PAPRIKA 200 G LAY'Slowest at Kaufland €0.27€1.35/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS MAXX PAPRIKA 120 g LAYSlowest at Kaufland promotion €1.89€15.75/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS REBRASTI PAPRIKA 130 g LAYSlowest at Spar €1.89€14.54/kg
- ORBICO D.O.O. ČIPS PIKANTNA PAPRIKA 130 g LAYSlowest at Spar €1.89€14.54/kg