ZAČIN ZA GRAH 84 g
Lowest today
€1.29
€15.36/kg · in 2 chains
at Stanic
Average
€1.35 2 chains
Highest
€1.40 at Boso
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €1.29€15.36/kg
- Boso €1.40€16.67/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 3 days we hold: €1.29 (3 Oct)
€1.29
28 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 08600947030546. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€1.29 (+8%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Boso
-
€1.40 (-3%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Kotanyi ZAČIN ČEŠNJAK GRA.KOTANYI 70 glowest at Spar €3.19€45.57/kg
- FILIR D.O.O. ZAČINI ZA GRAH 60G ALEVAlowest at Kaufland €1.19€14.17/kg
- EAT EASY AND TASTY MJEŠAVINA ZAČINA ZA GRAH 60glowest at Eurospin €0.69€11.50/kg
- PODRAVKA D.D. FANT ZA GRAH I VARIVA 60 g PODRAVKAlowest at Spar promotion €0.93€15.50/kg
- ŠAFRAM d.o.o. ČEŠNJAK ŠAFRAM GRANULE 30g 25lowest at Studenac promotion €0.75€25.00/kg