TUNA SALATA 185 g MEXICO
€1.59
€8.59/kg · in 4 chains
at Jadranka
Average
€1.72 4 chains
Highest
€1.99 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €1.59€8.59/kg
- Vrutak €1.59€8.59/kg
- Djelo Vodice €1.69€9.14/kg
- Ribola €1.99€10.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08595241515694. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€1.59 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Vrutak
-
€1.59 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€1.69 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Ribola
-
€1.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- RIO MARE TUNJ SALATA MEXIC 2X160g BOWL RIO MAlowest at Kaufland promotion €4.25€13.28/kg
- GIANA d.o.o. TUNA SALATA MEXICO FRANZ JOSEF 160glowest at Studenac promotion €1.90€11.88/kg
- GIANA d.o.o. TUNA SALATA GIANA 185g MEXICOlowest at Konzum €0.80€4.21/kg
- MARE APERTO SALAT MARE APER.160 g TUNA MEXIClowest at Boso €2.12€13.25/kg
- ORBICO D.O.O. SALATA TUNA MEXICO 160 g RIO MARElowest at KTC €2.15€13.44/kg
- AWT INTERNATIONAL D.O.O. TUNA SALATA MEXICAN 150 g CALVOlowest at Ribola €2.99€19.93/kg