SREDSTVO VANISH 3U1 500 ml
€5.99
€11.98/l · in 7 chains
at Plodine
Average
€7.28 7 chains
Highest
€8.39 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €5.99€11.98/l
- Djelo Vodice €6.29€12.58/l
- Trgovina Krk €6.99€13.98/l
- Trgocentar €7.09€14.18/l
- KTC €7.99€15.98/l
- NTL €8.19€16.38/l
- Spar €8.39€16.78/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08594002688615. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€5.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Djelo Vodice
-
€6.29 (-1%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Trgovina Krk
-
€6.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Trgocentar
-
€7.09 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- KTC
-
€7.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- NTL
-
€8.19
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Spar
-
€8.39 (+0%)
Source: Spar price list, store 87004, 3 Oct 2026 (zadar ulica akcije maslenica 1)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Vanish Vanish Oxi Action Sprej za pretpr.500mllowest at Konzum promotion €6.23€12.46/l
- Vanish Whitelowest at Kaufland €8.99€9.27/kg
- Vanish Pinklowest at Kaufland €8.99€9.27/kg
- VANISH VANISH LIQUID 1,5 L PINKlowest at Kaufland promotion €5.29€3.53/l
- VANISH VANISH LIQUID 1,5 L WHITElowest at Kaufland promotion €5.29€3.53/l
- VANISH VANISH LIQ PINK 1Llowest at Studenac promotion €3.00€3.00/l