Nescafe Kava inst.3u1 creamy latte10x15g
€2.29
€15.27/kg · in 14 chains
at Plodine
Average
€3.07 14 chains
Highest
€3.99 at Gavranović
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €2.29€15.27/kg
- Spar €2.29€15.27/kg
- Metro €2.69€17.93/kg
- KTC €2.99€19.93/kg
- Kaufland €2.99
- Konzum €2.99€19.93/kg
- Ribola €2.99€19.93/kg
- Tommy €2.99€19.93/kg
- Vrutak €2.99€19.93/kg
- Jadranka €3.09€20.60/kg
- Djelo Vodice €3.49€23.27/kg
- Studenac €3.58€23.87/kg
- Trgovina Krk €3.59€23.93/kg
- Gavranović €3.99€26.60/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08445290099785. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€2.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€2.29 (-23%)
Source: Spar price list, store 87002, 3 Oct 2026 (valpovo ivana fuderera hanzike 3)
- Metro
-
€2.69 (-11%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€2.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Kaufland
-
€2.99 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€2.99 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Ribola
-
€2.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€2.99 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€2.99
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Jadranka
-
€3.09 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Djelo Vodice
-
€3.49
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Studenac
-
€3.58
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Trgovina Krk
-
€3.59
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Gavranović
-
€3.99
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NESCAFE MIX NESCAFE 3U1 CREAMY LATTE 15glowest at Jadranka €0.35€23.33/kg
- NESCAFE MIX NESCAFE 3U1 CREAMY LATTE 10+2 GRATIS 180 glowest at Plodine promotion €2.29€12.72/kg
- NESCAFE INSTANT NES CREMA SENS ST 95glowest at Jadranka €7.19€75.68/kg
- NESCAFE KAVA NESCAFE GOLD CREMA 95 G STAKLOlowest at NTL €6.59€69.37/kg
- NESCAFE INSTANT NES GOLD CREMA ST 190glowest at Kaufland promotion €10.99€57.84/kg