LIMUN 500 g
Lowest today
€0.55
€1.10/kg · in 3 chains
at Eurospin
Average
€1.31 3 chains
Highest
€1.99 at Vrutak
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Eurospinpromotion €0.55€1.10/kg
- Studenac €1.39€2.78/kg
- Vrutak €1.99€3.98/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in the 2 days we hold: €0.55 (3 Oct)
€0.55
27 Sep3 Oct
Sources by chain
GTIN 08437022068602. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Eurospin
-
€0.55; promotion started before our records (-44%)
Source: Eurospin price list, store 310002, 3 Oct 2026 (I Štefanovecki zavoj 12, Zagreb)
- Studenac
-
€1.39
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Vrutak
-
€1.99
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
Other sizes
- Sanytol SRE.SANYTO.LIMUN ZA PODVE 1 Llowest at Plodine promotion €2.65€2.65/l
- ČOK.PROTE.SNAC.KIKIK.LIMU.70 glowest at Ribola €4.49€64.14/kg
- PJENA.DESE.S LIMU.NARAN.300 glowest at Kaufland €2.79€9.30/kg
- HEINEKEN HRVATSKA D.O.O. PIVO KARLOVAČKO RADLER LIMUN 0,5L LIMlowest at Kaufland €1.29€2.58/l
- BRAVO NEKTAR NARANČA MRKVA LIMUN BRAVO 2 Llowest at Kaufland €3.15€1.57/l
- FROSCH FROSH TEK.SUDE 750 ML LIMUNlowest at Studenac promotion €1.90€2.53/l