Barilla umak od rajčice 400 g
€2.49
€6.23/kg · in 12 chains
at Trgovina Krk
Average
€3.16 12 chains
Highest
€3.49 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Trgovina Krk €2.49€6.23/kg
- Stanic €2.69€6.72/kg
- Jadranka €2.99€7.48/kg
- Boso €3.20€8.00/kg
- Ribola €3.28€8.20/kg
- Kaufland €3.29€8.22/kg
- Konzum €3.29€8.22/kg
- Plodine €3.29€8.22/kg
- Spar €3.29€8.22/kg
- Studenac €3.29€8.22/kg
- Tommy €3.29€8.22/kg
- Trgocentar €3.49€8.72/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08076809513395. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Trgovina Krk
-
€2.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Stanic
-
€2.69 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Jadranka
-
€2.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Boso
-
€3.20 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Ribola
-
€3.28
Source: Ribola price list, store 023, 3 Oct 2026 (POLJIČKA 71 SPLIT)
- Kaufland
-
€3.29 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€3.29 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€3.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€3.29 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€3.29
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€3.29 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Trgocentar
-
€3.49 (+17%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BARILLA UMACI UMAK OD RAJCICE SA CESNJAKOM BARILLA 400 Glowest at Djelo Vodice €3.18€7.95/kg
- BARILLA UMACI UMAK RAJCICA/SIR RICOTTA 400 G BARILLAlowest at Plodine promotion €2.75€6.88/kg
- BARILLA UMACI PIZZA UMAK 400 G BARILLAlowest at Jadranka €3.69€9.22/kg
- BARILLA UMAK RAJČICA TUNA 400 g BARILLAlowest at Konzum €1.00€2.50/kg
- BARILLA UMACI UMAK S MASLINAMA 400 G BARILLAlowest at Kaufland €3.69€9.22/kg