TJ.BARILLA SPAGHETTI BR.5 5 kg
€12.44
€2.49/kg · in 3 chains
at Metro
Average
€14.23 3 chains
Highest
€16.29 at Jadranka
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €12.44€2.49/kg
- Tommy €13.95€2.79/kg
- Jadranka €16.29€3.26/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08076800035056. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€12.44 (-9%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Tommy
-
€13.95 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10125, 3 Oct 2026 (ULICA KNEZA BRANIMIRA 1, METKOVIĆ)
- Jadranka
-
€16.29 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BARILLA TIJESTO SPAGHETTI INTEG 500glowest at Kaufland promotion €1.75€3.50/kg
- BARILLA TIJESTO SPAGHETT 5 1kg BARILLAlowest at Lidl €1.85€1.85/kg
- BARILLA TJESTENINA - 17 VRSTA TJESTENINA SPAGHETTINI 3 1 KG BARILLA KUTIJAlowest at Spar promotion €1.85€1.85/kg
- BARILLA BEZ GLUTENA TJESTENINA SPAGHETTI BEZ GLUTENA 400 G BARILLAlowest at Kaufland promotion €2.69€6.72/kg
- AWT INTERNATIONAL D.O.O TJEST.SPAGHETTI N. 5 500 G BARILLAlowest at Kaufland promotion €0.94€1.88/kg
- BARILLA 5KG BARILLA SPAGHET 3 BEZ JAJAlowest at Metro €12.98€2.60/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€15.63 · 2 Oct 2026