TJEST. PENNE 250 g BEZ GLUTENA
€1.99
€7.96/kg · in 6 chains
at Djelo Vodice
Average
€2.02 6 chains
Highest
€2.15 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €1.99€7.96/kg
- Jadranka €1.99€7.96/kg
- Plodine €1.99€7.96/kg
- Ribola €1.99€7.96/kg
- Vrutak €1.99€7.96/kg
- Trgovina Krk €2.15€8.60/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08008698010051. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€1.99 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Jadranka
-
€1.99 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Plodine
-
€1.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€1.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Vrutak
-
€1.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgovina Krk
-
€2.15
Source: Trgovina Krk price list, store 121180, 3 Oct 2026 (Andrije Gredicaka 12b, OROSLAVJE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LIVE GLUTEN/LACTOSE FREE TJESTENINA PENNE BEZ GLUTENA 400 G MULINIlowest at Plodine promotion €1.83€4.58/kg
- BARILLA BEZ GLUTENA TJESTENINA PENNE RIGATE 400 G BEZ GLUTENA BARILLAlowest at Kaufland promotion €2.69€6.72/kg
- TJESTENINA BEZ GLUTENA PENNE 400G GRANOROlowest at Jadranka €2.89€7.22/kg
- AMO ESSERE SENZA GLUTINE TJE.PENNE RIGATE BEZ GLUTENA 500glowest at Eurospin €1.79€3.58/kg
- DRUID TJESTEN.DRUID PENNE B.G.400 glowest at Kaufland €3.09€7.72/kg
- RUMMO TJESTENINA PENNE BG 400g RUMMOlowest at Konzum €4.19€10.47/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€1.99 · 2 Oct 2026