FELCE A. 2 l CLASSIC
Lowest today
€3.35
€1.68/l · in 2 chains
at Plodine
Average
€4.67 2 chains
Highest
€5.99 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Plodine €3.35€1.68/l
- Ribola €5.99€3.00/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €3.35 (2 Oct)
€3.35
28 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 08001280413278. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Plodine
-
€3.35
Source: Plodine price list, store 047, 3 Oct 2026 (TRG RUDJERA BOSKOVICA 16 D, SLATINA)
- Ribola
-
€5.99 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Felce Azzurra GEL ZA TUŠ.FELCE A. 400 mllowest at Spar promotion €1.99€4.97/l
- FELCE FELCE KREMA CLASSIC UNIVERZALNA 250MLlowest at Spar promotion €4.79€19.16/l
- FELCE AZZURA KUPKA FELCE AZZURRA CLASSIC 650mllowest at Studenac promotion €2.50€3.85/l
- FELCE AZZURO FELCE OMEK.2 l CLASSIClowest at Djelo Vodice €1.99€0.99/l
- FELCE FELCE ROLL ON 50 ML AZZURRA CLASSICOlowest at Plodine €5.39€107.80/l
- FELCE FELCE OMEKS. 3 L 75 PR. CLASSIClowest at Stanic promotion €3.99€1.33/l