FUSILLI 500g
€1.99
€3.98/kg · in 6 chains
at Vrutak
Average
€2.45 6 chains
Highest
€2.79 at Konzum
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Vrutak €1.99€3.98/kg
- Spar €2.19€4.38/kg
- Tommy €2.39€4.78/kg
- Djelo Vodice €2.56€5.12/kg
- Konzum €2.79€5.58/kg
- Plodine €2.79€5.58/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08001250120342. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Vrutak
-
€1.99 (-29%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Spar
-
€2.19 (-35%)
Source: Spar price list, store 87005, 3 Oct 2026 (zagreb ivana sibla 11)
- Tommy
-
€2.39 (-14%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€2.56
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Konzum
-
€2.79 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€2.79
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BARILLA 5KG BARILLA FUSILL 98 BEZ JAJAlowest at Metro €12.98€2.60/kg
- BARILLA BEZ GLUTENA TJESTENINA FUSILLI BEZ GLUTENA 400 G BARILLAlowest at Kaufland promotion €2.69€6.72/kg
- BARILLA TIJESTO FUSILLI 98 1kg BARILLAlowest at Stridon €1.84€1.84/kg
- BARILLA TIJES BARILLA FUSILLI INTEGR 500glowest at Kaufland promotion €1.75€3.50/kg
- DR SCHAER TJESTENINA FUSILLI BEZ GLUTENA 250 G DR.SCHARlowest at Djelo Vodice €1.99€7.96/kg
- GILLETTE GILLETTE GEL/BR.200 ML SENSlowest at Plodine promotion €4.82€24.10/l