OMEK.LENOR SENSITIVE 930 ml
€1.50
€1.61/l · in 4 chains
at Stridon
Average
€2.70 4 chains
Highest
€3.18 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €1.50€1.61/l
- Ribola €3.05€3.28/l
- Spar €3.05€3.28/l
- Djelo Vodice €3.18€3.42/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08001090206930. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€1.50 (-29%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Ribola
-
€3.05 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
- Spar
-
€3.05 (+0%)
Source: Spar price list, store 8719, 3 Oct 2026 (pula rimske centurijacije 101)
- Djelo Vodice
-
€3.18 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LENOR LENOR 850 ml SENSITIVElowest at Djelo Vodice €1.81€2.13/l
- Lenor Omekšivač Sensitive 64pranjalowest at Lidl €3.19€1.99/l
- Lenor Omekšivač 60 pranja Sensitivlowest at Stridon €3.45€1.92/l
- LENOR OM LENOR SENSITIVE 1.491 Llowest at KTC €3.99€2.68/l
- LENOR OM LENOR SENSITIVE 1.23Llowest at Plodine €2.49€2.02/l
- LENOR LENOR 700 ML SENSITIVElowest at Kaufland €6.99€9.99/l