JAR 2x900 ml TREE TEA
€4.59
€2.55/l · in 10 chains
at Djelo Vodice
Average
€6.85 10 chains
Highest
€8.99 at KTC
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Djelo Vodice €4.59€2.55/l
- NTL €5.99€3.33/l
- Trgovina Krk €5.99€3.33/l
- Vrutak €5.99€3.33/l
- Spar €6.79€3.77/l
- Gavranović €6.99€3.88/l
- Trgocentar €7.16€3.98/l
- Ribola €7.99€4.44/l
- Stanic €7.99€4.44/l
- KTC €8.99€4.99/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 08001090198105. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Djelo Vodice
-
€4.59
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- NTL
-
€5.99
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Trgovina Krk
-
€5.99
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Vrutak
-
€5.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Spar
-
€6.79 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Gavranović
-
€6.99
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Trgocentar
-
€7.16 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Ribola
-
€7.99 (-8%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Stanic
-
€7.99 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- KTC
-
€8.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- JAR JAR 900 ML TREE TEA MINTlowest at Spar €2.29€2.54/l
- JAR JAR 450 ML TREE TEA MINTlowest at Jadranka promotion €1.69€3.76/l
- JAR JAR 1,35 L TREE TEA MINTlowest at Studenac promotion €2.50€1.85/l
- JAR HDW DET JAR TEATREE 2X1.35L PROMOlowest at Kaufland €5.49€2.03/l
- JAR DET. JAR 900 ml TREE TEA ANDlowest at Boso €2.69€2.99/l
- JAR HDW DET JAR TEA TREE&MINT 2X850 mllowest at Konzum €5.49€3.23/l