VODKA ABSOLUT BLUE 1.75L
€39.99
€22.85/l · in 2 chains
at Vrutak
Average
€40.49 2 chains
Highest
€40.99 at Stridon
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Vrutak €39.99€22.85/l
- Stridon €40.99€23.42/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 07312040017171. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Vrutak
-
€39.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Stridon
-
€40.99 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ABSOLUT VODKA ABSOLUT BLUE 1 Llowest at Studenac promotion €19.99€19.99/l
- ABSOLUT VODKA ABSOLUT BLUE 0,7 Llowest at Spar promotion €15.49€22.13/l
- PERNOD RICARD CROATIA D.O.O. VODKA ABSOLUT BLUE 0,05 Llowest at Stridon €1.72€34.40/l
- ABSOLUT VODKA ABSOLUT BLUE 0.7L 40%lowest at Konzum €17.99€25.70/l
- ABSOLUT VODKA ABSOLUT BLUE 1.5L (6)lowest at Stridon €23.92€15.95/l
- ABSOLUT VODKA ABSOLUT BLUE 0.5L (12)lowest at Stridon €13.50€27.00/l
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€41.34 · 2 Oct 2026