Colgate Pasta za zube whitening 75ml
€1.49
€19.87/l · in 14 chains
at Spar
Average
€2.33 14 chains
Highest
€2.79 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €1.49€19.87/l
- Gavranović €1.99€26.53/l
- Boso €2.19€29.20/l
- Tommy €2.29€30.53/l
- Vrutak €2.29€30.53/l
- Konzum €2.35€29.38/l
- Jadranka €2.39€31.87/l
- Kaufland €2.39€31.87/l
- Ribola €2.39€31.87/l
- NTL €2.49€33.20/l
- Plodine €2.49€33.20/l
- KTC €2.55€31.87/l
- Trgovina Krk €2.59€34.53/l
- Trgocentar €2.79€37.20/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 06920354836091. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€1.49 (-37%)
Source: Spar price list, store 87002, 3 Oct 2026 (valpovo ivana fuderera hanzike 3)
- Gavranović
-
€1.99
Source: Gavranović price list, store 199, 3 Oct 2026 (Majstorska 9, ZAGREB)
- Boso
-
€2.19 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Tommy
-
€2.29 (+10%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€2.29 (+10%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Konzum
-
€2.35 (+12%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Jadranka
-
€2.39 (+4%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Kaufland
-
€2.39 (+4%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Ribola
-
€2.39 (+6%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- NTL
-
€2.49
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Plodine
-
€2.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- KTC
-
€2.55
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Trgovina Krk
-
€2.59
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Trgocentar
-
€2.79 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- COLGATE PASTA ZA ZUBE 100 ml COLGATE Wlowest at Vrutak €2.99€29.90/l
- COLGATE ZP COLG WHITENI 75ml 3245lowest at Spar €2.09€27.87/l
- COLG.Z.P.100 ml LPP WHITElowest at Stridon €1.06€10.60/l
- AWT INTERNATIONAL D.O.O PASTA ZA ZUBE COLGATE HERBAL WHITE 75 MLlowest at Tommy promotion €0.69€9.20/l
- Colgate Pasta za zube Max White SK3lowest at Kaufland €2.59€34.53/l
- Colgate Pasta za zube Max White SK3lowest at Lidl €2.59€34.53/l