Dr.Oetker prašak za pecivo 12g
€0.19
€15.83/kg · in 12 chains
at Jadranka
Average
€0.23 12 chains
Highest
€0.29 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €0.19€15.83/kg
- Ribola €0.20€16.67/kg
- Kaufland €0.22€18.33/kg
- Konzum €0.22€22.00/kg
- Plodine €0.22€18.33/kg
- Spar €0.22€18.33/kg
- Studenac €0.22€18.33/kg
- Tommy €0.22€18.33/kg
- Vrutak €0.22€18.33/kg
- Trgovina Krk €0.23€19.17/kg
- NTL €0.26€21.67/kg
- Djelo Vodice €0.29€24.17/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05997381375498. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€0.19 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Ribola
-
€0.20 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Kaufland
-
€0.22 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€0.22 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€0.22
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€0.22 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Studenac
-
€0.22
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€0.22 (+16%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Vrutak
-
€0.22 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Trgovina Krk
-
€0.23
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- NTL
-
€0.26
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Djelo Vodice
-
€0.29 (+32%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DR. OETKER PRAŠ. PEC. 5+1 gratis Dr.OET.lowest at Boso €1.19€16.53/kg
- DR.OETKER PRASAK ZA PECIVO 96 G 6+2 GRATISlowest at Ribola €1.18€12.29/kg
- DR.OETKER PRAŠAK ZA PECIVO 12G (50), DR.OETKERlowest at Trgocentar €0.16€13.33/kg
- DR.OETKER PRASAK ZA PECIVO 5+1 72 G DR.OETKERlowest at Djelo Vodice €1.09
- DR.OETKER D.O.O. PRAŠAK ZA PECIVO 12 g 5+1 DR.OETKERlowest at Ribola €0.98€980.00/kg
- DR OETKER PRAŠAK ZA PECIVO 6X12g DR OETKERlowest at Konzum €0.99€14.14/kg