PRAŠ. PEC. 5+1 gratis Dr.OET.
€1.19
€16.53/kg · in 2 chains
at Boso
Average
€1.31 2 chains
Highest
€1.43 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Boso €1.19€16.53/kg
- Trgocentar €1.43€19.86/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05997381317641. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Boso
-
€1.19 (+0%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Trgocentar
-
€1.43 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- DR. OETKER PRAŠ. PEC. 5+1 gratis Dr.OET.lowest at Boso €1.19€16.53/kg
- DR OETKER PRAŠAK ZA PECIVO DR OETKER 5+1 GRATIS 72G -56/1-lowest at Vrutak €1.10€15.28/kg
- DR.OETKER PRASAK ZA PECIVO 96 G 6+2 GRATISlowest at Ribola €1.18€12.29/kg
- DR.OETKER D.O.O. PRAŠAK ZA PECIVO 12 g 5+1 DR.OETKERlowest at Ribola €0.98€980.00/kg