Mogyi Suncokretove sjemenke slane 60g
€0.39
€6.50/kg · in 8 chains
at Boso
Average
€0.55 8 chains
Highest
€0.69 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Bosopromotion €0.39€6.50/kg
- Kaufland €0.49€8.17/kg
- Stridon €0.50€8.33/kg
- NTL €0.54€9.00/kg
- Tommy €0.55€9.17/kg
- Ribola €0.59€9.83/kg
- Konzum €0.61€10.17/kg
- Djelo Vodice €0.69€11.50/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05997347555568. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Boso
-
€0.39; promotion started before our records (-43%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Kaufland
-
€0.49 (-11%)
Source: Kaufland price list, store 1630, 3 Oct 2026 (114 Brigade 6 Split)
- Stridon
-
€0.50 (-6%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- NTL
-
€0.54
Source: NTL price list, store 10102, 3 Oct 2026 (Soblinecka 55, Soblinec, SESVETE)
- Tommy
-
€0.55 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Ribola
-
€0.59 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Konzum
-
€0.61 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Djelo Vodice
-
€0.69 (+17%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
Other sizes
- MOGYI SJEMENKE SUNCOK. 100 g MOGYIlowest at Stridon €0.58€5.80/kg
- MOGYI SUNCOKRET PRŽ SL LJUSKA 150g MOGYIlowest at Kaufland €1.05€7.00/kg
- FILIR D.O.O. SUNCOKRETOVE SJEMENKE PRŽ.SLANE OČIŠĆENE 50 g MOGYIlowest at Stridon €0.40€8.00/kg
- MOGYI SJEM. MOGY 150 g SUNC.PRŽ.SLANElowest at Boso €1.19€7.93/kg
- MOGYI SJEM. MOGYI 300 g SUNC.PRŽ.SLANElowest at Boso €1.89€6.30/kg