Mogyi suncokret.sjem.prž.slane 100 g
€0.58
€5.80/kg · in 9 chains
at Stridon
Average
€1.37 9 chains
Highest
€1.69 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €0.58€5.80/kg
- Kaufland €1.39€13.90/kg
- Konzum €1.39€13.90/kg
- Ribola €1.39€13.90/kg
- Studenac €1.39€13.90/kg
- Tommy €1.39€13.90/kg
- Djelo Vodice €1.49€14.90/kg
- Gavranović €1.65€16.50/kg
- Trgovina Krk €1.69€16.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05997347544395. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€0.58 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.09, 3 Oct 2026 (Trg S.Radića 14, Virje)
- Kaufland
-
€1.39 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€1.39 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Ribola
-
€1.39 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Studenac
-
€1.39
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Tommy
-
€1.39 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Djelo Vodice
-
€1.49 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Gavranović
-
€1.65
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- Trgovina Krk
-
€1.69
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MOGYI SUNCOKRET PRŽ SL LJUSKA 150g MOGYIlowest at Kaufland €1.05€7.00/kg
- FILIR D.O.O. SUNCOKRETOVE SJEMENKE SLANE 60 g MOGYIlowest at Boso promotion €0.39€6.50/kg
- FILIR D.O.O. SUNCOKRETOVE SJEMENKE PRŽ.SLANE OČIŠĆENE 50 g MOGYIlowest at Stridon €0.40€8.00/kg
- MOGYI SJEM. MOGY 150 g SUNC.PRŽ.SLANElowest at Boso €1.19€7.93/kg
- MOGYI SJEM. MOGYI 300 g SUNC.PRŽ.SLANElowest at Boso €1.89€6.30/kg