SLAD. MONTE 110 ml
€2.35
€21.36/l · in 3 chains
at Ribola
Average
€2.54 3 chains
Highest
€2.79 at Trgocentar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €2.35€21.36/l
- Stanic €2.49€22.64/l
- Trgocentar €2.79€25.36/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05906040063683. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€2.35 (-8%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Stanic
-
€2.49 (+14%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Trgocentar
-
€2.79 (+14%)
Source: Trgocentar price list, store P080, 3 Oct 2026 (103 BRIGADE 8 ZABOK)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ZOTT SLAD.MON.LJEŠ.100 mllowest at Ribola promotion €1.99€19.90/l
- MONTE SLADOLED SLADOLED KORNET MONTE 120 ML ZOTTlowest at Spar promotion €1.59€13.25/l
- MONTE SLAD SANDWICH MONTE 3X120 mllowest at Studenac promotion €4.99€13.86/l
- MONTE SLADOLED SLADOLED MONTE STAPIC MULTIPACK 4X85 MLlowest at Kaufland €2.79€8.21/l
- MONTE SLADOLED SLADOLED MONTE SANDWICH 120 ML STANIClowest at Spar €2.29€19.08/l
- MONTE SLADOLED SLADOLED STAPIC MONTE 120 ML ZOTTlowest at Studenac promotion €1.59€14.45/l