2,5KG POVRĆE ZA FRANC. SALATU
Lowest today
€5.74
€2.30/kg · in 1 chain
at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €5.74€2.30/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €5.74 (2 Oct)
€5.74
2 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 05412532104050. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€5.74 (+15%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- PODRAVKA SMRZNUTO POVRCE ZA FRANCUSKU 450 G PODRAVKAlowest at Trgocentar €1.40€3.11/kg
- LEDO PLUS D.O.O. POVRĆE MIJEŠANO ZA FRANCUSKU SALATU 400 g LEDOlowest at Kaufland promotion €1.39€3.47/kg
- PODRAVKA SMRZNUTO POVRCE ZA FRANCUSKU SALATU 400 G O'PLANTlowest at Trgocentar €1.79€4.47/kg
- FROZY POVRĆE ZA FRANCUSKU SALATU 1000g HORVATlowest at Trgocentar €2.20€2.20/kg
- FROZY POVRĆE ZA FRANC.SALATU 400g HORVATlowest at KTC €1.19€2.97/kg
- DUKAT POVRĆE ZA FRANCUSKU 450g DUKATlowest at Studenac promotion €1.33€2.96/kg