DOMAĆA BAKLAVA 500 g
€4.79
€9.58/kg · in 3 chains
at Spar
Average
€4.89 3 chains
Highest
€4.99 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €4.79€9.58/kg
- Konzum €4.89€9.78/kg
- Plodine €4.99€9.98/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05319990443861. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€4.79 (+17%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Konzum
-
€4.89 (+11%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€4.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NUBAKE BAKLAVA PISTACIJA 500g NUBAKElowest at Kaufland €5.09€10.18/kg
- AM. PEKARSKI PROIZVODI NU BAKE DOMAĆA BAKLAVA ORAH 500 g NUBAKElowest at Stanic €4.59€9.18/kg
- Vlastite potrebe SIRUP BAK.BLAGO ŠLJIVA CIM.1 Llowest at Kaufland €2.99€2.99/l
- Vlastite potrebe SIRUP BAK.BLAGO LIMUN KOPR.1 Llowest at Kaufland €2.99€2.99/l