MASLAC KIKIRIKI HRSKAVI 290 g
Lowest today
€3.69
€12.72/kg · in 2 chains
at Spar
Average
€3.84 2 chains
Highest
€3.99 at Vrutak
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €3.69€12.72/kg
- Vrutak €3.99€13.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €3.69 (2 Oct)
€3.69
28 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 05201044012089. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€3.69 (-12%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Vrutak
-
€3.99
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NUTRIGOLD 1000G NUTRI KIKIRI MASLAC HRSKlowest at Metro €7.80€7.80/kg
- PELLITO MASLAC KIKI.HR.280 glowest at KTC €2.79€9.96/kg
- HAAGEN-DAZS SLADOLED KIKIRIKI MASLAC HRSKAVI 460 ML HAAGEN DAZSlowest at Spar €6.99€16.64/l
- NO BRAND MASLAC OD KIKIRIKIJA HRSKAVI 350glowest at Eurospin €2.39€6.83/kg
- NUTRIGOLD KIKIRIKI MASLAC HRSKAVI ORGANSKE 350 G NUTRIGOLDlowest at Plodine €4.39€12.54/kg
- K-Classic KLC.Maslac od kikirikija hrskavi 350glowest at Kaufland €2.35€6.71/kg