Fever Tree Tonic Water 0,50 l
€3.29
€6.58/l · in 7 chains
at Studenac
Average
€3.79 7 chains
Highest
€4.29 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Studenacpromotion €3.29€6.58/l
- Vrutak €3.39€6.78/l
- Jadranka €3.69€7.38/l
- Spar €3.85€7.70/l
- Kaufland €3.99€7.98/l
- Konzum €4.05€8.10/l
- Plodine €4.29€8.58/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05060108450263. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Studenac
-
€3.29; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store T100, 3 Oct 2026 (Četvrt Ribnjak 17, OMIŠ)
- Vrutak
-
€3.39 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Jadranka
-
€3.69 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Spar
-
€3.85 (-6%)
Source: Spar price list, store 87002, 3 Oct 2026 (valpovo ivana fuderera hanzike 3)
- Kaufland
-
€3.99 (-15%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€4.05 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0202, 3 Oct 2026 (GRADA WIRGESA 2C, SAMOBOR)
- Plodine
-
€4.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
Other sizes
- TONIC FEV.TREE MEDITERAN.0,5 Llowest at Vrutak €3.39€6.78/l
- FEVER TREE FEVER TREE TONIC WATER 0,2 Llowest at Vrutak €1.66€8.30/l
- FEVER TREE FEVER TREE MEDITERRANEAN TONIC 0,2 Llowest at Vrutak €1.66€8.30/l
- GAZ.PIĆE 0,2L FEVER TREE TONIC WATERlowest at Jadranka €1.79€8.95/l
- FEVER TREE FEVER TREE RASPBERRY RHUBARB TONIC 0,5 Llowest at Vrutak €3.39€6.78/l
- GAZ.PIĆE 0,2L FEVER TREE MEDITERRANEAN TONIC WATERlowest at Jadranka €1.79€8.95/l