*WHISKEY BOURBON JIM BEAM 1L 12230 -12/1-
€19.81
€19.81/l · in 3 chains
at Stridon
Average
€24.60 3 chains
Highest
€26.99 at Djelo Vodice
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €19.81€19.81/l
- Djelo Vodice €26.99€26.99/l
- Vrutak €26.99€26.99/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05010196092142. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€19.81 (-1%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Djelo Vodice
-
€26.99 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Vrutak
-
€26.99 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- JIM BEAM WHISKEY JIM BEAM 0,7 Llowest at KTC €18.72€26.74/l
- JIM BEAM WHISKY JIM BEAM 40% 0,7 L + 1 CASAlowest at Vrutak €22.99€32.84/l
- JIM BEAM WHISKY JIM BEAM 40% 0,7 L LIMENKAlowest at Vrutak €21.99€31.41/l
- JIM BEAM WHISKEY JIM BEAM & Cola 0.33 Llowest at Djelo Vodice €2.19€8.76/l
- STOCK D.O.O. *WHISKEY BOURBON JIM BEAM 0.7L -6/1-lowest at Vrutak €18.25€26.07/l
- STOCK D.O.O. *WHISKEY BOURBON JIM BEAM 1L BLACK EXTRA AGED 43% -12/1-lowest at Vrutak €32.49€32.49/l