DIGESTIVE 250g
€1.59
€6.36/kg · in 10 chains
at Jadranka
Average
€1.88 10 chains
Highest
€2.19 at Konzum
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadrankapromotion €1.59€6.36/kg
- Studenacpromotion €1.59€6.36/kg
- Metro €1.71€6.84/kg
- KTC €1.84€7.36/kg
- Ribola €1.95€7.80/kg
- Djelo Vodice €1.99€7.96/kg
- Plodine €1.99€7.96/kg
- Spar €1.99€7.96/kg
- Tommy €1.99€7.96/kg
- Konzum €2.19€8.76/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05000396033373. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€1.59; promotion started before our records (-31%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Studenac
-
€1.59; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Metro
-
€1.71 (-9%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- KTC
-
€1.84
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Ribola
-
€1.95 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Djelo Vodice
-
€1.99 (-9%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Plodine
-
€1.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€1.99 (-20%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.99 (+5%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Konzum
-
€2.19 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
Other sizes
- BARILLA KEKS GRANC. DIGESTIVE 250 g MBlowest at Konzum €1.00€4.00/kg
- DIZMAR D.O.O.11374 KEKS B.G. DIGES. 150 g GULLONlowest at Ribola €2.69€17.93/kg
- DUPIN d.o.o. KEKS DIGESTIVE DARK CHOCO ZERO 150glowest at Boso promotion €1.99€132.67/kg
- DUPIN d.o.o. KEKS DIGESTIVE MILK CHOC 150glowest at Spar €1.79€11.93/kg
- BALCONI KEKS DIGESTIVE CLASSIC 250 G BALCONIlowest at Studenac promotion €0.99€3.96/kg
- BALCONI KEK.DIGES.INTE.250 g BALCONIlowest at Studenac promotion €0.99€3.96/kg