Chivas Regal 13 YO whisky 40% 0,7L
€39.52
€56.46/l · in 8 chains
at Stridon
Average
€43.15 8 chains
Highest
€46.70 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €39.52€56.46/l
- Kauflandpromotion €39.99€57.13/l
- Studenacpromotion €39.99€57.13/l
- Vrutak €41.99€59.99/l
- Tommy €44.99€64.27/l
- Plodine €45.99€65.70/l
- Spar €45.99€65.70/l
- Metro €46.70€66.71/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 05000299611104. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€39.52 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Kaufland
-
€39.99; promotion started before our records (-10%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Studenac
-
€39.99; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store T100, 3 Oct 2026 (Četvrt Ribnjak 17, OMIŠ)
- Vrutak
-
€41.99 (+1%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Tommy
-
€44.99 (+1%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Plodine
-
€45.99
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€45.99 (+3%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
- Metro
-
€46.70 (-7%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Chivas Regal 12 YO 40%lowest at Kaufland promotion €26.05€37.21/l
- CHIVAS REGAL WHISKEY 0,70 L CHIVAS REGAL 15YOlowest at Kaufland promotion €46.99€67.13/l
- CHIVAS REGAL VISKI CHIVAS REGAL 12 YO 0.7L+2ČAŠlowest at Spar €33.02€47.17/l
- Chivas Regal WH.CHIVAS REGAL 12YO 1 Llowest at Kaufland promotion €37.49€37.49/l
- CHIVAS REGAL CHIVAS REGAL 12 YO 0.70 PLUS DVIJE ČAŠE (6)lowest at Stridon €27.31€39.01/l