PIVO BENEDIKTINER HELL 0,5 l
€1.66
€3.32/l · in 6 chains
at Ribola
Average
€1.77 6 chains
Highest
€1.89 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €1.66€3.32/l
- Vrutak €1.69€3.38/l
- Spar €1.75€3.50/l
- Metro €1.76€3.52/l
- Konzum €1.85€3.70/l
- Plodine €1.89€3.78/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04052197002455. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€1.66 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
- Vrutak
-
€1.69 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Spar
-
€1.75 (-13%)
Source: Spar price list, store 87004, 3 Oct 2026 (zadar ulica akcije maslenica 1)
- Metro
-
€1.76 (+14%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Konzum
-
€1.85 (+3%)
Source: Konzum price list, store 0158, 3 Oct 2026 (KRALJA DRŽISLAVA 22, SPLIT)
- Plodine
-
€1.89
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BENEDIKTINER PIVO BENEDIKTINER HELL SVIJETLO 5,0%, 4X0,5 L LIMENKAlowest at Konzum €5.49€2.75/l
- Benediktiner Benediktiner Hell 5% 0,5l NBlowest at Ribola €1.85€3.70/l
- BENEDIKTINER PIVO BENEDIKTINER HELL LAGER 0,33 Llowest at Plodine €1.49€4.52/l
- DOMAK-BAVARIA PIVO BENEDIKTINER 5L HELL LAGER BAČVICAlowest at Vrutak €16.99€3.40/l
- PIVO BENEDIKTINER HELL 0,5L BOCAlowest at Vrutak €1.45€2.90/l
- ERDINGER PIVO ERDINGER BRAUHAUS HELLES 0,5 L LIMENKAlowest at Djelo Vodice €1.79€3.58/l