Jar deterdžent za suđe,limun 450 ml
€1.69
€3.76/l · in 13 chains
at KTC
Average
€2.16 13 chains
Highest
€2.69 at Stanic
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €1.69€3.76/l
- Studenacpromotion €1.69€3.76/l
- Spar €1.75€3.89/l
- Plodine €1.79€3.98/l
- Gavranović €1.99€4.42/l
- Ribola €2.19€4.87/l
- Tommy €2.19€4.87/l
- Kaufland €2.39€5.31/l
- Konzum €2.39€5.31/l
- Stridon €2.39€5.31/l
- Trgovina Krk €2.39€5.31/l
- NTL €2.59€5.76/l
- Stanic €2.69€5.98/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04015400922407. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€1.69
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Studenac
-
€1.69; promotion started before our records
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Spar
-
€1.75 (-12%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Plodine
-
€1.79
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Gavranović
-
€1.99
Source: Gavranović price list, store 323, 3 Oct 2026 (Sveti Petar 15, OGULIN)
- Ribola
-
€2.19 (-12%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€2.19 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Kaufland
-
€2.39 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Konzum
-
€2.39 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0001, 3 Oct 2026 (BRITANSKI TRG 12, ZAGREB)
- Stridon
-
€2.39 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.76, 3 Oct 2026 (Ivana Keleka 83a, Sesvete)
- Trgovina Krk
-
€2.39
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- NTL
-
€2.59
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Stanic
-
€2.69 (+29%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- Jar Deterdzent za pranje posuđa L.lowest at Kaufland €5.49€2.03/l
- JAR PROFESSIONAL 5L JAR DET. ZA SUĐE PGP LIMUNlowest at Metro €29.98€3.00/l
- JAR PROFESSIONAL 5L JAR DET. ZA SUĐE PGP LIMUNlowest at Metro €17.36€3.47/l
- ORBICO D.O.O. DETERDŽENT LEMON 900ml JARlowest at Metro €2.09€2.32/l
- JAR HDW DET JAR LEMON 1.35Llowest at Studenac promotion €2.50€1.85/l
- ORBICO D.O.O. DET. ZA SUĐE LEMON 2X900 ml JARlowest at Studenac promotion €2.50€1.39/l
Cheaper per l
Last known prices
We have no price lists from dm and Roto today.
- dm€1.95 · 2 Oct 2026
- Roto€2.24 · 2 Oct 2026