Ferrero Rocher 312g
€12.29
€39.39/kg · in 5 chains
at Kaufland
Average
€12.33 5 chains
Highest
€12.49 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €12.29€39.39/kg
- Plodine €12.29€39.39/kg
- Ribola €12.29€39.39/kg
- Tommy €12.29€39.39/kg
- Spar €12.49€40.03/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04008400172521. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€12.29
Source: Kaufland price list, store 2130, 3 Oct 2026 (Maksimilijana Benkovica 34 Nova Gradiska)
- Plodine
-
€12.29
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Ribola
-
€12.29 (+12%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Tommy
-
€12.29 (+10%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Spar
-
€12.49 (+4%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- FERRERO ROCHER FER.ROC.ČOK.ZEC 60 glowest at Ribola €3.19€53.17/kg
- FERRERO COKOLADA LJESNJAK MAKADAMIJA ROCHER 90 Glowest at KTC €2.59€28.78/kg
- FERRERO BOMBO FERRE 200 g ROCHERlowest at Boso €8.89€44.45/kg
- FERRERO BOMBO FERRE 51 g ROCHERlowest at Boso €2.99€58.63/kg
- FERRERO ROCHER ROCH.PR.TA.ČOK.138 glowest at Ribola €5.99€43.41/kg
- FERRERO COKOLADA ROCHER PREMIUM WHITE 90 Glowest at KTC €2.59€28.78/kg