Nivea Gel za brij. Sensitive m. 200ml
€5.99
€29.95/l · in 15 chains
at Metro
Average
€7.49 15 chains
Highest
€8.29 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 2 Aug to 3 Oct
By chain
- Metro €5.99€29.95/l
- Kaufland €6.89€34.45/l
- Jadranka €6.99€34.95/l
- Vrutak €6.99€34.95/l
- Boso €7.49€37.45/l
- Plodine €7.49€37.45/l
- Studenac €7.49€37.45/l
- Konzum €7.59€37.95/l
- Tommy €7.59€37.95/l
- KTC €7.65€38.25/l
- Gavranović €7.79€38.95/l
- NTL €7.99€39.95/l
- Ribola €8.09€40.45/l
- Trgocentar €8.09€40.45/l
- Trgovina Krk €8.29€41.45/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04005808265312. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Metro
-
€5.99 (+1%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Kaufland
-
€6.89 (-3%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Jadranka
-
€6.99 (+3%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Vrutak
-
€6.99 (+6%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Boso
-
€7.49 (+3%)
Source: Boso price list, store 2409, 3 Oct 2026 (H.D.Genschera 22b, Vinkovci)
- Plodine
-
€7.49
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Studenac
-
€7.49
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Konzum
-
€7.59 (+0%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Tommy
-
€7.59 (+7%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- KTC
-
€7.65
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Gavranović
-
€7.79
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- NTL
-
€7.99
Source: NTL price list, store 10101, 3 Oct 2026 (Frana Galovica 11A, KRAPINA)
- Ribola
-
€8.09 (+5%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€8.09 (+6%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€8.29
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NIVEA NIVEA GEL 200 ml ZA BRIJANJE SENS.COOL.lowest at Vrutak €6.99€34.95/l
- Nivea Nivea Sens.rec. Gel za brij.m. 200 mllowest at Kaufland €6.89€34.45/l
- NIVEA NIVEA MEN GEL ZA BRIJANJE 200 ML COOLINGlowest at Spar promotion €4.25€21.25/l
- NIVEA NIVEA MEN SENSITIVE GEL ZA BRIJANJE 200 mllowest at Stridon €3.98€19.90/l