SIR FITAKI 200 g
€2.99
€14.95/kg · in 6 chains
at Stanic
Average
€4.06 6 chains
Highest
€4.79 at Plodine
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 28 Sep to 3 Oct
By chain
- Stanic €2.99€14.95/kg
- Vrutak €3.79€18.95/kg
- Ribola €4.19€20.95/kg
- Studenac €4.25€21.25/kg
- Trgovina Krk €4.35€21.75/kg
- Plodine €4.79€23.95/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 04000504255629. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stanic
-
€2.99 (+0%)
Source: Stanic price list, store 131, 3 Oct 2026 (ŽITNJAK 1)
- Vrutak
-
€3.79
Source: Vrutak price list, store 200, 3 Oct 2026 (rabarova1a)
- Ribola
-
€4.19 (+11%)
Source: Ribola price list, store 005, 3 Oct 2026 (Cesta dr.Franje Tudmana 62 Kastel Gomilica)
- Studenac
-
€4.25
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Trgovina Krk
-
€4.35
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
- Plodine
-
€4.79
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- ABC NAMAZ SIR ABC FIT 100 G BELJElowest at Kaufland €1.29€12.90/kg
- FIT&TASTY SIR U LISTIĆIMA POLUTV 160g FIT&TASTYlowest at Konzum €3.49€21.81/kg
- Dukat SIR SVJ. NATU.FIT QUARK 250 glowest at Dukat €1.29€5.16/kg
- ABC SIR SVJEŽI KREM ABC FIT 100glowest at Konzum €1.35€13.50/kg
- POLZELA POLZELA HH SLIM FIT 8262 20DEN VEL.5CRNA SIRlowest at Plodine €7.99
- POLZELA POLZELA HH SLIM FIT 8262 20DEN VEL.3 CRNA SIRlowest at Plodine €7.99