0,25L LIMONA ORIGINAL
€0.83
€3.32/l · in 2 chains
at Stridon
Average
€1.02 2 chains
Highest
€1.21 at Metro
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 27 Sep to 3 Oct
By chain
- Stridon €0.83€3.32/l
- Metro €1.21€4.84/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03877000209088. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Stridon
-
€0.83 (+0%)
Source: Stridon price list, store Prod.20, 3 Oct 2026 (Antuna Pavičića 2, Kostajnica)
- Metro
-
€1.21 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- LIMONA 0,25L LIMONA ORIGINALlowest at Metro €24.25€4.85/l
- Paulaner PIVO PAULANER ORGIN.LIM.0,5 Llowest at KTC €1.79€3.58/l
- PAULANER PIVO PAULANER ORIGINAL MUNCHNER HELL LIMENKA 4X0,5 Llowest at Lidl €5.59€2.79/l
- COCKTA COCKTA ORIGINAL 0,33 L LIMENKAlowest at Konzum €1.09€3.30/l
- Oettinger Oettinger pivo Pils orig.4,7% 0,5l lim.lowest at Kaufland promotion €0.62€1.24/l
- GAEA GRCKE ZELENE MASLINE ODKOSTENE ORIGANO I LIMUN 150 G GAEAlowest at Djelo Vodice €3.49€23.27/kg
Last known prices
We have no price list from Roto today.
- Roto€1.21 · 2 Oct 2026