Mionetto Pjenušac Prosecco 11% 2x0,75L
€17.99
€11.99/l · in 4 chains
at Kaufland
Average
€22.02 4 chains
Highest
€28.09 at Spar
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 25 Sep to 3 Oct
By chain
- Kaufland €17.99€11.99/l
- Konzum €19.99€13.33/l
- Plodine €21.99€14.66/l
- Spar €28.09€18.73/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859894245168. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Kaufland
-
€17.99
Source: Kaufland price list, store 1330, 3 Oct 2026 (Franje Rackog 95 Dakovo)
- Konzum
-
€19.99 (+100%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
- Plodine
-
€21.99
Source: Plodine price list, store 007, 3 Oct 2026 (OSJECKA 50, RIJEKA)
- Spar
-
€28.09 (+0%)
Source: Spar price list, store 8701, 3 Oct 2026 (zadar bleiburskih zrtava 18)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MIONETTO PJENUSAC MIONETTO SPUMANTE PROS.ROSE 0,75 Llowest at Konzum promotion €11.89€15.85/l
- MIONETTO PJENUSAC MIONETTO PROSECO TREVISO BRUT 11% 0,2 Llowest at Jadranka €4.79€23.95/l
- MIONETTO PROSECCO MIONETTO 0.75Llowest at Jadranka €11.79€15.72/l
- MIONETTO PROSECCO MIONETTO VALD.YELLOW 0.75Llowest at Vrutak €16.99€22.65/l
- Mionetto Mionetto Pjenušac bezalkoholni 0,75L vg.lowest at Metro €12.71€16.95/l
- G3 SPIRITS D.O.O. PROSECCO MIONETTO 0,75 L ORANGE SPRITZlowest at Konzum €15.99€21.32/l