PRŠUT 300 g MIJUKIĆ
Lowest today
€7.29
€24.30/kg · in 2 chains
at Spar
Average
€7.89 2 chains
Highest
€8.49 at Ribola
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Notify me when it gets cheaper
Sign in by e-mail, no password.
We are not sending alert e-mails yet.
Price, from 28 Aug to 3 Oct
By chain
- Spar €7.29€24.30/kg
- Ribola €8.49€28.30/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
lowest in 30 days: €7.29 (2 Oct)
€7.29
28 Aug3 Oct
Sources by chain
GTIN 03859894171061. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Spar
-
€7.29 (+0%)
Source: Spar price list, store 8704, 3 Oct 2026 (osijek sv. leopolda b. mandica 7)
- Ribola
-
€8.49 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- MIJUKIC PRSUT 500 G MIJUKIClowest at Plodine promotion €8.99€17.98/kg
- MIJUKIC PRSUT NAREZAK 80 G MIJUKIClowest at Plodine €2.29€28.62/kg
- MIJUKIC PRSUT 200 G MIJUKIClowest at Plodine €5.79€28.95/kg
- MIJUKIĆ PRŠUT DOM.100 g MIJUKIĆlowest at Ribola promotion €2.59€25.90/kg
- Pršut domaći delikates Mijukićlowest at Spar €19.99€19.99/kg
- PRŠUT NAREZAK 400 g MIJUKIĆlowest at Spar €9.99€24.98/kg