BADEM NATURA 200 g
€3.85
€19.25/kg · in 11 chains
at Jadranka
Average
€4.25 11 chains
Highest
€4.69 at Konzum
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 26 Aug to 3 Oct
By chain
- Jadranka €3.85€19.25/kg
- Vrutak €3.98€19.90/kg
- KTC €3.99€19.95/kg
- Plodine €4.18€20.90/kg
- Spar €4.19€20.95/kg
- Gavranović €4.25€21.25/kg
- Studenac €4.29€21.45/kg
- Ribola €4.38€21.90/kg
- Trgocentar €4.43€22.15/kg
- Trgovina Krk €4.49€22.45/kg
- Konzum €4.69€23.45/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859892798789. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Jadranka
-
€3.85 (+0%)
Source: Jadranka price list, store 607, 3 Oct 2026 (MAXI DRAZICA5 MALILOSINJ)
- Vrutak
-
€3.98 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- KTC
-
€3.99
Source: KTC price list, store PJ07, 3 Oct 2026 (TRG SV. FLORIJANA 1 KRIZEVCI)
- Plodine
-
€4.18
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€4.19 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Gavranović
-
€4.25
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- Studenac
-
€4.29
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Ribola
-
€4.38 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgocentar
-
€4.43 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Trgovina Krk
-
€4.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Konzum
-
€4.69 (+4%)
Source: Konzum price list, store 0010, 3 Oct 2026 (ALEJA JAVORA 2A, ZAGREB)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- NATURA BADEM JEZGRA BLANSIRANA 100 G NATURAlowest at Tommy €2.49€24.90/kg
- NATURA BADEM JEZGRA 100 G PECENI SLANI NATURA MARJAN VOCElowest at Vrutak €2.19€21.90/kg
- HIPP HIPP VL. MARAM. 3x48 NAT. BADElowest at Tommy €5.29
- MARJAN VOĆE d.o.o. BADEM 100g MARJAN VOĆElowest at KTC €1.69€16.90/kg
- NATURA BADEM PRŽ.SLAN. 60 g NATURAlowest at Vrutak €1.29€21.50/kg
- SPAR Natur*pur NAPITAK NATUR PUR BADEM 1 Llowest at Spar €3.09€3.09/l