BADEM 100 g MARJA
€1.69
€16.90/kg · in 11 chains
at KTC
Average
€2.34 11 chains
Highest
€2.79 at Studenac
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- KTC €1.69€16.90/kg
- Vrutak €1.79€17.90/kg
- Djelo Vodice €2.22€22.20/kg
- Gavranović €2.29€22.90/kg
- Spar €2.29€22.90/kg
- Ribola €2.39€23.90/kg
- Trgovina Krk €2.49€24.90/kg
- Metro €2.52€25.20/kg
- Plodine €2.59€25.90/kg
- Trgocentar €2.66€26.60/kg
- Studenac €2.79€27.90/kg
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859890587309. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- KTC
-
€1.69
Source: KTC price list, store PJ87, 3 Oct 2026 (GOSPODARSKA 3 VARAZDIN)
- Vrutak
-
€1.79 (+0%)
Source: Vrutak price list, store 001, 3 Oct 2026 (vodovodna20a)
- Djelo Vodice
-
€2.22 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Gavranović
-
€2.29
Source: Gavranović price list, store 222, 3 Oct 2026 (Brace Gojaka 4, KARLOVAC)
- Spar
-
€2.29 (-8%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Ribola
-
€2.39 (+0%)
Source: Ribola price list, store 0019, 3 Oct 2026 (Ulica Svetog Nikole16A Solin)
- Trgovina Krk
-
€2.49
Source: Trgovina Krk price list, store 111001, 3 Oct 2026 (Dubasljanska 80, MALINSKA)
- Metro
-
€2.52 (+0%)
Source: Metro price list, store S10, 3 Oct 2026 (JANKOMIR 31, ZAGREB)
- Plodine
-
€2.59
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Trgocentar
-
€2.66 (+0%)
Source: Trgocentar price list, store P060, 3 Oct 2026 (BANA JOSIPA JELACICA 139 ZAPRESIC)
- Studenac
-
€2.79
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BECUTAN BECUTAN VLAZNE MARAMICE 5X56 KOM BADEMlowest at Studenac promotion €5.49
- MARJAN VOCE BADEM JEZGRA 500 G MARJAN VOCElowest at KTC €4.19€8.38/kg
- NATURA BADEM JEZGRA 200 g NATURAlowest at Jadranka €3.85€19.25/kg
- RINFUZO BADEM N.P. SUPREMA RFSlowest at KTC €11.49€11.49/kg
- MARJAN VOCE MIX BADEM GROZDICA 400 G MARJAN VOCElowest at Plodine €6.19€15.47/kg
- MARJAN VOĆE 500G BADEM JEZGRAlowest at Metro €98.64€9.86/kg