Vinoplod Komovica 38% 0,1 l
€1.62
€16.20/l · in 9 chains
at Ribola
Average
€1.79 9 chains
Highest
€2.39 at Trgovina Krk
Prices without a loyalty card, from the price lists of 3 Oct 2026.
No promotion. The price is not marked as a promotion. See the proof
Sign in by e-mail, no password.
Price, from 29 Sep to 3 Oct
By chain
- Ribola €1.62€16.20/l
- Stridon €1.65€16.50/l
- Djelo Vodice €1.69€16.90/l
- Kaufland €1.75€17.50/l
- Plodine €1.75€17.50/l
- Spar €1.75€17.50/l
- Tommy €1.75€17.50/l
- Studenac €1.79€17.90/l
- Trgovina Krk €2.39€23.90/l
Prices without a loyalty card, each chain at its cheapest store, from the price lists of 3 Oct 2026.
Where to buy
Proof: price history and sources
Sources by chain
GTIN 03859890650133. In brackets: change since the anchor price of 2 May 2025.
- Ribola
-
€1.62 (+0%)
Source: Ribola price list, store 057, 3 Oct 2026 (Mostarska 34 Split)
- Stridon
-
€1.65 (-9%)
Source: Stridon price list, store Prod.17, 3 Oct 2026 (Dugoselska 102, S.Kraljevec)
- Djelo Vodice
-
€1.69 (+0%)
Source: Djelo Vodice price list, store 02010, 3 Oct 2026 (PUT GA?ELEZA 5A, VODICE)
- Kaufland
-
€1.75 (+0%)
Source: Kaufland price list, store 1030, 3 Oct 2026 (Trg hrvatskih branitelja 5 Karlovac)
- Plodine
-
€1.75
Source: Plodine price list, store 001, 3 Oct 2026 (MARINICI 182A, VISKOVO)
- Spar
-
€1.75 (+0%)
Source: Spar price list, store 87001, 3 Oct 2026 (varazdin optujska 171)
- Tommy
-
€1.75 (+0%)
Source: Tommy price list, store 10100, 3 Oct 2026 (PUT BRODARICE 6, SPLIT)
- Studenac
-
€1.79
Source: Studenac price list, store 1010, 3 Oct 2026 (Kolodvorska ulica 19, KUTINA)
- Trgovina Krk
-
€2.39
Source: Trgovina Krk price list, store 111045, 3 Oct 2026 (Sv. Vid Miholjice 202, MALINSKA)
We compare a promotional price with the same store's lowest price in the 30 days before. How we calculate
Other sizes
- BADEL TRGOVACKA ROBA RAKIJA KOMOVICA 1 L VINOPLODlowest at Ribola promotion €11.99€11.99/l
- HERCEGOVINAVINO *RAKIJA KOMOVICA GRAPPA BARRICATA 0,7L HERCEGOVINA VINOlowest at Vrutak €33.49€47.84/l
- ABACO ČAŠE ZA VINO 370 ml 6 komlowest at Studenac promotion €4.00€10.81/l
- ČAŠA SET ZA VINO 3 KOM 300ML SW065A OFFERT.lowest at Stridon €3.05€10.17/l
- ČAŠA SET ZA VINO 3 KOM 250ML SW074Q OFFERT.lowest at Stridon €3.05€12.20/l
- ARIS-PRO D.O.O. ČETKA ZA BOCE ART.140 ARIS-PROlowest at Trgovina Krk €2.09